7 exotických piercingů

whiskers_piercing

Piercing a další úpravy karoserie jsou populární na Západě, mnoho lidí se rozhodli získat jednu nebo více piercing. Některé z těchto modifikací těla jsou jemné, zatímco jiní jsou více extrémní, jako je piercing bradavky nebo genitální piercing.

Nicméně, druhy piercingů a dalších úprav karoserie populárních na západě nejsou jediní v existenci. Existuje mnoho kultur po celém světě praktikují piercing a jiné tělesné modifikace v tradičním způsobem. Ve skutečnosti, piercing jsou non-západní původu: mnoho změn tělesných populární na Západě dnes pocházejí z tradičních úprav karoserie praktikuje po celém světě v rámci specifických kmenových společenstvích.

Některé z těchto tradičních kmenových piercing ze vzdálených kultur jsou dobře známé a populární na Západě dnes, zatímco ostatní zůstávají vzácné a exotické. Zde je seznam 7 unikátních trendů piercing ze vzdálených kultur z celého světa:

1. Whiskers Piercing (Jižní Amerika)
kníry Piercing

Kníry piercing je jedinečný typ piercing cvičil v Jižní Americe. Jedná se o speciální obličeje piercing, že to stále není populární na Západě, tak to zůstane jedním z nejvzácnějších obličeje piercingem na světě. Co je také zajímavé informace o tomto typu piercing je, že má velmi dlouhou historii: to bylo praktikováno u některých jihoamerických komunit po celá staletí.

Kníry piercing jsou prováděny přes nozdry a rty s šperků připomínající dlouhé vousy, odtud název. Umístění se liší, ale nozdry a nižší rty mají tendenci být běžná umístění pro tyto piercing.

Typické šperky jsou dlouhé vřeten, což kníry piercing obzvláště výrazné a účinné. S vřeten na místě, to opravdu vypadá, že osoba má dlouhé vousy. Kromě toho, mnoho lidí má zvláštní vytetovaná značení kolem jejich rtů, které tvoří modifikace těla ještě účinnější.

Tento typ piercingu se praktikuje mezi komunitami Matsés a Matis v amazonské oblasti, a to především v Brazílii a Peru. Zatímco tyto skupiny nejsou jediní, kdo praktikují piercing nebo dokonce obličeje piercing, kníry se zdají být jedinečné druhy, které určují tyto skupiny odděleně od ostatních.

2. Trident Piercing (Thajsko)
Trident Piercing

To je další extrémní obličeje piercing, tradičně praktikováno v některých částech Asie. Trident piercing jsou také známé jako „rituální lícními piercing“ a mohou mít mnoho podob. Snad nejznámějším příkladem jsou každoroční vegetariánská festivaly v thajském Phuketu. Během tohoto festivalu, lidé Trident piercing přes jejich tváře.

Co je zajímavé o této praxe je, že tváře jsou propíchnuté s mnoha různými objekty, z nichž některé relativně malé rozměry a některé velmi velké. Piercing se provádí zatímco osoba je ve změněném stavu a je to považováno za součást rituálu.

Tento rituál provádí v Phuket (jižní thajský ostrov) se koná v říjnu. Piercing je vyvrcholením procesí a dělá jen jednu část festivalu. Některé jiné rituály, které se konají během těchto svátků se chůze naboso přes žhavé uhlíky. Účastníci rituálu jsou v transu.

Existuje několik typů Trident piercing, a ty typicky záviset na konkrétní tradice a komunity. Ve většině případů, lícní a / nebo jazyka jsou piercing ostrou jehlou nebo trojzubcem.

V mnoha případech, trojzubec piercing jsou prováděny jako součást rituálu, festivalu nebo obřadu. Jako takové jsou dočasné piercing a nejsou určeny k udržována po delší časová období. Typicky, ostré předměty jsou odstraněny krátce po rituál dokončen a rány jsou ponechány léčit. Zatímco tyto piercing hojí rychle Mnoho lidí se hromadí jizvy na jejich tváři poté, co šel přes rituální rok co rok.

3. Lip Protahování (Afrika)
ret Protahování

Natažené piercing jsou stále více a více populární na Západě, a to zejména v případě ušní lalůček piercing. Jak již bylo řečeno, ret protahování je stále vzácné. Avšak to, co je považováno za velmi vzácné modifikace těla na Západě je vlastně tradiční praxe mezi určitých komunitách po celém světě.

Natažené rty objevují po celém světě jako tradice v mnoha kulturách. Lip táhnoucí se tradičně je zde provozuje v Súdánu a Etiopie, zvláště mezi Surma a Mursi komunit. Nicméně, oni nejsou jedinými skupinami známými praxi ret protahování: zdá se, v komunitách ve střední Americe, Íránu a některých dalších místech. Mezi hlavními typy rtu protažení však vznikají v Africe.

Tato praxe je zvláště důležité v kmenech Omo v Africe, kde ret roztahování má zvláštní význam pro ženy. To často představuje dívčinu cestu do dospělosti a její nové postavení v komunitě. V komunitě Mursi, ret protahování začíná, když dívka dosáhne věku 15 nebo 17 let.

Tradiční Lip Protahování začíná u větších kalibrů než typické rtu piercing na západě. Ve skutečnosti, je to provedeno prostřednictvím typu scalpelling tak relativně velký dřevěný kolík může být vložena. Velikost počátečního kolíku se liší, ale je to alespoň půl palce ve velikosti.

Za tento počáteční velikosti, ret dostane protáhl vložením postupně větší svíčky. Jedná se o dlouhodobý proces a konečná velikost bude záviset na několika faktorech, preference dané osoby je jedním z nich. Typicky je konečná velikost bude alespoň dva palce v průměru. Dívky často vyřezávají zátky samy o sobě.

Je-li ret protáhne na své konečné velikosti, bude mladá žena obvykle začínají nosit spíše než speciální desky svíčky. Desky jsou vyrobeny z hlíny, obvykle mladé ženy samotné.

4. Nos Protahování (Indie)
nos Protahování

Nose piercing jsou velmi populární na Západě. Nicméně, nos protahování je stále poměrně vzácné praxe na Západě, že ne mnoho lidí se zapojily do. I když vzácně na Západě, tento druh modifikace těla je tradiční praxe v některých částech Indie.

Mezi kmene Apatani v Nort-východní Indie, nosu roztahování je populární modifikace těla praktikována žen ve společnosti. Nos táhnoucí se začíná jako typický nose piercing, ale to brzy protáhl do značné měřidla. V Apatani ženy nosí velké dřevěné zátky v nose, typicky v obou svých nozder. Zátky se podobají špunty do uší nošené na Západě, ale jsou vyrobeny s použitím tradičních technologií.

Je zajímavé, že to je věřil, že tato praxe pochází od žen se snaží, aby se sami méně atraktivní pro muže. V Apatani ženy v údolí Ziro jsou známé svou velkou krásu, což se projevilo jako četné útočníky z jiných kmenů se snaží ukrást Apatani ženy. S cílem chránit sebe a dělat sebe méně atraktivní, tyto ženy vyvinul formu nosu protahování.

Není jasné, jak pravdivý tento příběh je, ale praxe nosu táhnoucí se stále zůstane k tomuto dni. Je to jeden příklad modifikace těla uzavřená na tvář v extrémnější způsobem, než je to populární na západě.

5. Extrémní Ear Piercing (Keňa)
Extrémní Ear Protahování

Jeden by si myslel, že není nic neobvyklého, než ušní piercing. Koneckonců, ušní piercing jsou nejpopulárnější formy piercing na západě. Jednoduchý ušní lalůček piercing je považován za tak obyčejný, že mnozí lidé nemají ani počítat jako „true“ piercing vůbec.

Nicméně, existují způsoby, jak vydělat ucho piercing extrémnější. Mnoho kultur po celém světě vykonávat tuto modifikaci těla, a možná nejvíce neobvyklý příklad ucha piercing lze nalézt mezi komunitou Maasai v Keni a Tanzanii částech.

Členové Masaji, muži i ženy, praktikovat extrémní ušní piercing. Co je neobvyklé, o tomto typu piercing je jak počet piercing provádí na uchu a velikosti / stetching z těchto piercingem. Vzhledem k tomu, některé z piercing se provádí na ucho chrupavky, jsou velmi obtížné protáhnout a přesto můžete pozorovat některé protažení v mnoha piercing praktikované členy této komunity.

Další věc, která dělá tyto piercing speciál jsou typy šperků používané pro piercing. Většinu času, lidé Maasai nosí barevné beadwork v uších, které skutečně nastaví tyto piercingy na rozdíl od typických ušní piercing vidět na západě. Tyto piercing jsou považovány za krásné, takže jsou prováděny za účelem zvýšení krásu muže i ženy.

6. Extreme Ear Protahování (Barma)
Extrémní Ear Protahování

Myslíte si, že ucho protahování je populární druh modifikace těla na Západě, ale to trvá mnoho podob po celém světě. Některé z těchto forem jsou neobvyklejší než ostatní. Snad nejlepším příkladem této praxe pochází z Barmy, kde je ucho protahování vykonané na extrémní míře. Extrémní ucho roztahování se provádí mezi etnickými Karen žen z Barmy, stejně jako některé jiné komunity.

Tyto ženy mají uši roztažené do extrémních rozměrů. Většinu času, roztažení je nevratná, ale tato tradiční praxe není určen do důchodu piercing, takže to není problém, aby se vaše laloky protáhl natrvalo. Ušní protahování je součástí vyrůstání a představují významný okamžik pro dívky.

Je zajímavé si povšimnout, že tento typ tradičního ucha protahování může mít dvě formy, pokud jde o šperky. V jedné ženy z těchto komunitách nosí tradiční špunty do uší. Zátky se podobají moderním špunty do uší nošené na Západě, ale jsou vyráběny v tradičních způsobů. Jsou vyrobeny z řady materiálů, jako je dřevo, kámen, sklo nebo různých kovů.

Dalším způsobem, jak cvičit sluch protahování je jít bez šperků. Jakmile jsou ušní boltce se protáhne na dostatečně velkém průřezu, šperky se odstraní a lalůčky jsou ponechány viset.

7. Skarifikace (Afrika, Oceánie)
trhání

Ačkoliv se nejedná o typ piercing na sobě, skarifikace je zajímavý modifikace těla, které si zaslouží být uvedeno zde. Skarifikace jako modifikace těla získává stále větší oblibu na Západě, ale jeho nejextrémnější formy pocházejí z nezápadních kultur. V těchto kulturách, skarifikace je součástí rituálu, dospívání nebo jiné důležité činnosti.

Co odlišuje tyto praktiky na rozdíl od skarifikace populární na Západě je jak motivem a míra skarifikace. Jak bylo uvedeno výše, tradiční skarifikace je kulturní praxí a součástí dlouhé tradici mezi kmeny a dalších komunit.

Když přijde do té míry, tradiční skarifikace je typicky extrémnější než ten udělal na západě. Například, to není neobvyklé pro tradiční skarifikace k pokrývá celé tělo osoby, včetně obličeje.

Skarifikace se provádí v mnoha formách, jako jsou škrábání, pálení, řezání, brandingu a dalších metod v závislosti na komunitu v pochybnost. Někdy, skarifikace je provedeno jako jednoduché čáry, zatímco v jiných komplikované vzory a výkresy jsou na kůži.

Tento typ modifikace je zvláště populární v některých částech Afriky a Oceánie, ale je to pozorováno v jiných částech světa, také (například, části Jižní Ameriky). Předpokládá se, že skarifikace je zvláště populární v těchto oblastech, protože zhojené jizvy jsou více viditelné na tmavé pleti než tradiční tetování, ačkoli názory se liší. Například existuje mnoho tradičních komunit cvičit jak skarifikace a tetování, kromě tradičních piercingů.

zdroj:https://www.thechaingang.com/article/7-exotic-piercing-trends-from-faraway-cultures/