Historie piercingu – zajímavá fakta

4

Piercing je starobylá forma modifikace těla. Téměř všechny kultury mají zkušenosti ho na nějakou dobu a dnes piercing je velmi rozšířený v západní Evropě a Americe a je poměrně populární v jiných zemích.

Starověký Egypt je zaznamenáno, že je první místo, kde byl nalezen probodnutý mumifikované tělo. Ucho piercing to je prý být provedeno před více než 5000 lety. Tam byly velké rozchodem zátky do uší tohoto orgánu. Určité typy piercing ve starověkém Egyptě byly omezeny a dokonce i královská rodina následovala tato pravidla. Zajímavý fakt o pupíku piercing je, že pouze Pharaoh měl právo na to, aby jeho pupkem propíchnout. A každý člověk, který se dostal nebo se bude mít jeho pupek propíchnuté by být vykonán. Egypťané z vyšší třídy měl právo nosit náušnice, zobrazování takovým způsobem jejich bohatství.

I v Bibli existuje několik slov o piercing. V biblických dobách piercing byla známka přitažlivosti a postavení.

Romans propíchnout jejich tělo není kvůli krásu, ale pro praktické účely. Měli své bradavky propíchnout, aby se vyznačily svůj mužnost a sílu. Propíchnuté pupek mužů symbolizoval oddanost pacienta do Římské říše a odvahy a dokonce i Julius Caesar měl propíchnuté bradavky. Gladiators měl genitální piercing přes hlavu penisu, aby se zabránilo vážné zranění v boji. Jsou vázány na varhany zpět do varlat s koženým pruhem, která se konala od kroužku v penisu.

V dávných kmenů Mayů, Aztéků a indiánů jazyk piercing byl součástí jejich náboženských rituálů. Věřili krev-nájem rituál piercingu jazyka přivést je blíže ke svým bohům. Septum piercing v Maya a aztécké válečnické kmeny bylo provedeno vystrašit nepřátele. Oni také nosili zlaté nebo nefrit labrets v jejich rtech ukázat svou atraktivitu a zlepšit sexualitu. V Šalamounovy ostrovy a Nová Guinea septa piercing byl také rozšířený. Oni používali kostí, peří a kly k tomuto účelu. Stejně tak jsou ženy ve Střední a Jižní Americe. Otvory v jejich rty byly natažené na neuvěřitelných rozměrů a že byl považován za velmi atraktivní.

Během doby temna středověký kostel s omezením piercing a tento druh modifikace těla utichl. Ale během renesance piercing byl zpátky. To byl rozšířený mezi námořníky k propíchnutí jednoho z uší. Za prvé, ukázal své dlouhé-vzdálený dobrodružství a za druhé zlato náušnice byla cena za řádné křesťanský pohřeb jednoho námořníka, který zemřel v vraku a byla nalezena na břehu. Noble muži během alžbětinské éry mělo alespoň jedno ucho propíchnout. Propíchnuté bradavky s třpytivými kroužky a řetězy spojující obě bradavky byli společného s královskými ženami. Horní kůra společnosti v Evropě v té době a později probodl své bradavky a genitálie a to jak pro estetický účel a nádherné potěšení.

Viktoriánský věk piercing byla doba, kdy piercing začal stát se populární s novou silou. Prince Albert piercing je pojmenován po manžel královny Viktorie princ Albert, který měl jeho penis propíchnout, aby se nosit těsně přiléhající kalhoty, který byl velmi populární v té době. Pozdější jiné typy genitální piercing se stala populární jak u mužů a žen. Na konci 19. století téměř všechny ženy měly své bradavky propíchnout. Během první poloviny 20. století ucha piercing stejně jiných piercingem skoro vymřely a piercing získal svou popularitu v 1960th, kdy hippies začali nosit kroužky v nose. Později zájem o piercingu rostl a celebrity, zpěváci a sportovní hvězdy začaly dělat a ukázat své piercing. A v současné době všechny myslitelné druhy piercing jsou k dispozici.

Několik klenotnictví nabízejí stylové piercingových šperků různých tvarů a provedení. Nová éra piercing slibuje, že bude překvapující a skvělé! Máte-li zájem o piercingových šperků si můžete prohlédnout Helix štít, 14k Gold Ear CBR a další druhy piercing šperky.

zdroj:http://ezinearticles.com/?The-History-of-Body-Piercing—Interesting-Facts&id=3435376