Piercingy ovládají invalidní vozíčky

_71382668_65196

Piercing byly použity ke kontrole invalidních vozíků a počítače v pohybu, vědci se domnívají, mohl změnit způsob, jakým lidé pracují s celým světem po ochrnutí.
Pohyb malého magnetu v jazyku piercing je detekován pomocí čidel a přeměněn na příkazy, které lze ovládat řadu zařízení.
Tým USA uvedlo, že byla využití jazyka je „úžasné“ obratnost.
Vývoj je hlášena v časopise Science Translační Medicine.
Tým na Georgia Institute of Technology dělal nepravděpodobné skok z těla umění na invalidním vozíku, protože jazyk je tak okázale vláčnou.
Velká část mozku je věnována řízení jazyk, protože jeho role v řeči. To je také ovlivněn poranění míchy, který může vést zbytek těla paralyzován ochrnula, protože má své vlastní linku do mozku.
„Jsme poklepáním na a přirozených schopností jazyka, je to tak úžasné část těla,“ řekl Dr. Maysam Ghovanloo BBC.
Čočka velikosti piercing v jazyku vytváří magnetické pole, které mění jako jazýček pohybuje. Senzory na tvářích pak může zjistit přesnou polohu piercing.
Ve studii na 23 zdatné osoby a 11 s tetraplegie, šest pozic v ústech byly naprogramovány pro řízení vozíku nebo počítače jako je dotýká levou tvář otočit židli doleva.
Přejít media player playerMedia Helpout mediálního přehrávače. Stiskněte klávesu enter vrátit nebo Tab pokračovat.
Media captionWatch vozík řízen propíchnout jazyk zásluhou dr Maysam Ghovanloo
V průměru lidé s tetraplegie byli schopni plnit úkoly třikrát tak rychle a se stejným stupněm přesnosti, jak s ostatními dostupných technologiích.
Výzkumní pracovníci se domnívají, že budou moci mít příkaz pro každý zub v ústech, a že pomocí kombinace poloh jazyka by měl být schopen vytvořit „neomezený“ počet instrukcí.
Ty by mohly vytočit telefon, změňte kanál na televizi nebo dokonce typu.
Jazyk je schopný nejvybranějších příkazy prostřednictvím aktu řeči, tak proč ne používat tento rozsah pohybu velení kompenzačních pomůcek
Dr. Mark Bacon, Spinal Research
Dr Ghovanloo řekl: „Lidé se budou moci dělat více a dělat více věcí efektivněji.“
Řekl, že pacienti byli „všichni velmi chladné s ním“, ale některé starší lidé neměli účastnit se hlavního líčení kvůli jazyku piercing zdrženlivost.
V okamžiku, kdy je zařízení omezena na univerzitních laboratoří. Tým se snaží, aby se vešly senzorů do rovnátka tak, aby byl stabilní na silnici, dostat schválena regulačními orgány v USA a přijít s způsob, jak drahé soupravy do rukou pacientů.
Dr. Mark Bacon, ředitel výzkumu na charitu Spinal Research, uvedl, že konečným cílem zůstává regeneraci míchu, ale žijí pomůcky byly „nutné právě teď“.
Řekl BBC: „I když to může být jen prospěšné pro ty, s nejhlubší motorické dysfunkce, je schopen zachytit komplexní škálu jazykem tohoto návrhu na povel dalších pomocných zařízení se zdá být cennou cestu k prozkoumání.
„Koneckonců jazyk je schopna nejvybranějších příkazy prostřednictvím aktu řeči, tak proč ne používat tento rozsah pohybu velení kompenzačních pomůcek víc diskrétně.
„Měli bychom mít na paměti, že jazyk dělá jiné věci a hladký a chráněného mechanismus, který zajistí proti potenciálně nebezpečné ingerence jíst, mluvit nebo dokonce požití nemusí být triviální.“

zdroj:http://www.bbc.com/news/health-25118896

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *