Populární typy piercingu v uchu

ear-piercing
Zdroj: https://www.thechaingang.com/blog/popular-ear-piercing-types/

Ucho je nejoblíbenější část těla pro piercing. Téměř všechny části ucha mohou být proraženy, takže existuje mnoho různých druhů piercingů provedených na uchu. Některé z nich jsou častější než ostatní, některé jsou mnohem citlivější než ostatní a trvat delší čas na uzdravení. Bez ohledu na typ, ušní piercing jsou relativně jednoduché k provedení a mohou být velmi účinné.

Zde je seznam nejoblíbenějších typů děrování ucha:

ušního lalůčku PIERCING
Ušní lalůček piercing je nejpopulárnější typ ucha piercing. Ve skutečnosti je to nejčastější ze všech piercing. Ušní lalůček piercing je tak rozšířený a společensky přijatelné, že mnozí lidé nemají ani považuji za piercing v pravém smyslu tohoto slova. Ušní lalůček piercing je snadné provést, a to rychle hojí. Existuje mnoho typů náušnice vhodné pro tento typ piercing.

Zvláštním typem ušní lalůček piercing je roztažen piercing. To je někdy nazýváno „rozchod“, když je to špatný termín: rozchod je velikost šperků. Mnoho typů piercing lze natáhnout na větší velikosti, ale nejčastější jsou natažené ušní lalůčky. Existují speciální typy šperků vyrobené pro táhly piercing: špunty do uší, tělo tunelů, earlets, kly, spirál a další.

INDUSTRIAL PIERCING
Průmyslové piercing (také známý jako lešení piercing) se skládá ze dvou otvorů, které jsou propojeny jediným šperky kusu. Je to obvykle provádí na horní chrupavku ucha. V průběhu postupu, dvě piercing jsou: jeden v blízkosti hlavy a druhý dále na chrupavku na opačné straně ucha.

Nejběžnějším typem šperky pro průmyslové piercing je dlouhá, rovná činka. To je vložen skrz první piercing ze za uchem, a to vede šikmo přes přední části ucha chrupavky na druhou piercing. To není neobvyklé, že nosit pár zajetí korálek kroužky namísto rovnou činkou. Ti, kteří chtějí používat rovné činky pro své průmyslové piercing si může vybrat mezi řadou unikátních činky se speciálními dekoracemi nebo spirály, aby se jejich piercing vyniknout.

HELIX PIERCING
Šroubovice piercing se provádí na vnějším složená okrajem ucha chrupavky. Je důležité, aby tento piercing je děláno s jehlou a ne piercing zbraň (ve skutečnosti, to je nejlepší nikdy nepoužívejte pronikavě zbraň, je to vhodné pouze pro ušní lalůček piercing a to není ani nejlepší způsob, jak provést tento typ piercing). Většina lidí si více než jedné šroubovice piercing nosit několik šperků na té straně ucha. Zvláštním typem šroubovice piercingu je orbitální piercing. Zde dva piercingy jsou vyrobeny a šperky jde od zpět do zadní části ucha, takže to vypadá, že je to obíhající skrze chrupavky.

ANTI-helix
Anti-helix piercing se provádí na ušní straně pravým opakem šroubovice. Je také známý jako pohodlný piercing. Tento typ piercingu vyžaduje mikro-šperky. Mnoho lidí si dostat obě šroubovici a anti-helix piercing a spárovat je se stejným typem šperky. Nejčastěji používaným šperky pro tento typ piercingu jsou zakřivené činky nebo mezikruží.

Tragus PIERCING
Tragus piercing se provádí na malém kousku husté chrupavky vyčnívající v přední části zvukovodu. Je to obvykle provádí s malým rozchodem (16g). Nejběžnější šperky pro tento piercingu je v zajetí korálek prsten.

ANTI-Tragus PIERCING
Anti-tragus piercing se provádí na straně ucha chrupavky přímo nad ušním lalůčku.

PŘÍČNÁ LALOKŮ PIERCING
Jedná se o piercing, který jde vodorovně skrze ušního boltce. To zabere více času na uzdravení než běžný ušní lalůček piercing. Typická šperky nosí v tomto piercing jsou přímé nebo zakřivené činky.

ROOK PIERCING
Havran piercing se provádí na složeném vnitřním okrajem ucha. Tato vnitřní hřeben ucha stéká do středu a je rovnoběžná s šroubovice nebo vnějšího okraje. Je důležité si uvědomit, že vzhled tohoto piercingu závisí hodně na anatomii ucha.

ulita PIERCING
Existují dva typy ulity piercing: vnitřní a vnější. Vnitřní ulita piercing se provádí na středovém chrupavky přiléhající k zvukovodu. Tyto piercing jsou obvykle provádí u větších kalibrů (10 g nebo 8g) a mohou být natažené ubytovat špunty do uší. Nejběžnějším typem šperky pro tento piercing je činka.

Vnější ulity piercing se provádí na ploché části horního vnějšího ucha. Je to hotovo v menším rozchodem (16g). Typická šperky pro tento piercing je zakřivený činku nebo zajetí korálek prsten.

DAITH PIERCING
Daith piercing se provádí na vnějším okraji ucha chrupavky, nejblíže k hlavě. To je často provádí se zakřivenou jehlu, aby nedošlo k poškození ostatních částí ucha. Tam je další varianta tohoto piercing: vnitřní daith. Tento se provádí na vodorovné části chrupavky, přímo nad zvukovodu. Nejčastěji používaným šperky pro daith piercing je v zajetí korálek prsten.

zdroj:https://www.thechaingang.com/blog/popular-ear-piercing-types/